Hizmetlerimiz

Karayolu Taşımacılığı:

Şirketimiz 300 adet farklı tonaj ve özelliklerdeki sözleşmeli ve 3 adet özmal araç filosuyla yurtiçinde komple ve parsiyel karayolu taşımacılığı faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye genelinde 650 merkeze ve bu merkezlerden fabrika üretim tesislerine, yılda 1.500.000 tonun üzerinde yük karayolu vasıtasıyla taşınmaktadır. Yük optimizasyonu uygulayan şirketimiz bu kapasitesini müşterimizin tedarik zincirine katma değer sağlayacak şekilde planlamaktadır. 

Denizyolu Taşımacılığı:

1984 yılından bu yana denizyolu taşımacılık faaliyetlerini yürüten şirketimiz, Yalçın Akın (350 ton kapasiteli) gemisi ile hammadde taşıması olarak başlayan operasyonunu iki adet özmal kuruyük gemisi ve kiralanan gemiler ile mamul ve hammadde taşıması olarak sürdürmektedir. Türkiye genelinde 35 farklı merkezdeki müşterilerine denizyolu bağlantılı kombine taşımacılık hizmeti vermektedir. Yine Fabrika üretim tesislerine denizyolu vasıtasıyla hammadde taşıması yapılmaktadır. Bu sayede karayoluna göre daha avantajlı olan denizyolu kullanılarak maliyet avantajı sağlanmaktadır. 

Ro-Ro İşletmeciliği:

Kale Nakliyat - 3 Ro-Ro gemimiz 2006 yılından beri Ambarlı - Bandırma hattında hizmet vermektedir. Bu sayede müşterilerimizin trafik sorunu yaşamadan, yakıttan tasarruf ederek Marmara körfez geçişi yapmalarına olanak sağlanmıştır.

Demiryolu Taşımacılığı:

Demiryolu ile mamul taşımasına 1997 yılında Bandırma Garı’ ndan başlayan şirketimiz demiryolu yurtiçi eşya taşımacılığında bir ilki gerçekleştirip 1999’ da T.C.D.D.’ den istasyon kiralamış, o günlerde kullanılmayan kapalı bir istasyon olan Sığırcı’ ya yeniden hayat vermiştir. İlk yıllarda sadece vagon kiralayarak sevkiyat yapan şirketimiz ileriki yıllarda 65 vagon alarak ( 20 kapalı, 45 açık) kendi vagonlarını da kullanmaya başlamıştır.

Dağatım ve Ara Stok Merkezleri:

Kalenakliyat, nakliye maliyetlerini azaltmak, parti büyüklüğünü yakalamak, cevap süresini kısaltmak ve servis kalitesini yükseltmek amaçları ile, demiryolu ve denizyolu bağlantılı yaptığı taşımalarda Ankara, Mersin/Taşkent, Bitlis/Tatvan, Yozgat/Yerköy istasyonlarında Dağıtım Merkezleri ve Bandırma/Sığırcı istasyonu, Çanakkale/Karabiga, Trabzon/Akçaabat ve Ordu limanlarında ise Ara Stok Noktaları oluşturmuştur.

Bayilik Faaliyetlerimiz:

Nakliye tedarikçilerimizin her zaman daha iyi şartlarda hizmet almalarını sağlamak amacıyla şirketimiz çeşitli firmalardan bayilikler almıştır. Bu sayede filomuzun kamyon (BMC), lastik (Continental) ve akü (Mutlu Akü) ihtiyaçlarını karşılanmaktadır.

Akaryakıt İkmal İstasyonu:

2005 yılı Ağustos ayından başlayarak yine filomuzun temel ihtiyaçlarından olan motorin tedarikini karşılamak, nakliyecilerimizin daha iyi şartlarda hizmet sağlamak için Shell ile sözleşme imzalanarak Akaryakıt İkmal İstasyonu işletmeciliğine başlanmıştır.

İstasyonumuzda motorin satışının yanında filtre ve yağ satış hizmeti de verilmekte olup 2007 yılı Ağustos ayından itibaren filomuzun isteği doğrultusunda tamamlayıcı hizmet olarak yıkama - yağlama tesisimiz devreye alınmıştı. 2013 yılı eylül ayından itibaren ise tesisimizin işletmeciliği kiraya verilmiştir.

Depolama Faaliyetlerimiz:

2014 yılı itibari ile depolama hizmetini de faaliyet alanlarına katan şirketimiz, 40.000 m2 kapalı 72.500 m2 açık alan ile Çanakkale (Çan), Çanakkale (Semedeli), Yozgat (Yerköy), Balıkesir (Bandırma), İstanbul (Avrupa ve Anadolu) lokasyonlarında depolama hizmeti vermektedir.

Günlük 150.000 m2 kaplama malzemeleri ve 5.000 adet banyo malzemesi sevkiyatı ile yılda 8.000 farklı adres için sevkiyatlar depolarımızda hazırlanmakta ve elleçlenmektedir.

İstanbul (Avcılar), Ankara ve İzmir bölge depolarımız 2015 yılı itibari ile hizmete alınmıştır. Müşterilerimizin artan katma değerli hizmet taleplerine istinaden başlatılan faaliyetlerle sürekli iyileşme ve gelişme amaçlanmaktadır.

Ahşap Malzeme Tedarik ve Üretim Faaliyetlerimiz:

2015 yılı itibariyle başta grup şirketlerimizden KaleSeramik’in ahşap palet ihtiyacını karşılamak üzere bünyemize katılan faaliyetimiz; ahşap palet tedarik ve geri dönüşümlü palet tamir ve üretim hizmeti vermektedir.

Teşhir ve Numune Hazırlama Hizmetleri:

2015 yılı itibariyle başta grup şirketlerimizden Kaleseramik’in ahşap palet ihtiyacını karşılamak üzere bünyemize katılan faaliyetimiz; ahşap palet tedarik ve geri dönüşümlü palet tamir ve üretim hizmeti vermektedir.